Stolní hry v Jičíně

Klub v Jičíně

Momentálně jsem rozhoupal a kontaktoval ředitele Káčka. Doufám, že se podaří rozjet klub či kroužek "Deskovky pro malé i velké hráče". Náplň by měly tvořit jak deskovky, tak wargamy, především Infinity. Předběžně by se daly pořádat i workshopy ohledně malování modelů, výroby terénů... No uvidíme.


Moderní stolní hry

Co to jsou stolní hry? Inu to jsou hry, které se zpravidla hrají na stole. Proč moderní? No protože v posledních letech stolní hry zažívají velký návrat a vzniká mnoho her nových, s novými postupy a netradičními pravidly. Mezi takové ty klasické stolní hry patří například Šachy, Dáma, Halma, Mlýn, Scrable apod. Jako zástupce moderních jmenujme třeba Carcassonne, Osadníci z Katanu, Bang! či Warcraft.

Moderní stolní hry zahrnují i taktické hry s modely (Warhammer, Warmaster, BattleTech), pro které jsou napůl koníčkem. Hráči si pro utkání připravují modely jednotek. Podle zaměření jsou to modely historické (2. či 1. světová, Napoleonské války, Středověk...) nebo fantastické (různé fantasy a sci-fi).

A neměli bychom zapomenout hry na hrdiny (Dračí doupě, Shadowrun, Hrdinové Fantasy), ve kterých hráčí oživují hrdiny příběhů. Ať již to jsou příbehy a bájných dob a zemí, nebo současné s troškou záhady případně špetkou tajemna. Anebo v myslích hráčů ožije veselý svět plný nečekaných náhod a bláznivých zvratů.

Je ještě mnoho dalších her, natolik zvláštních a vyjímečných, že je ani nelze nějak konkréntně začlenit. V mnoha se pořádají turnaje a soutěže, jiné jsou hrány jen pro samotné hraní a nemají konkrétního vítěze. Hry jsou prostředkem pro příjemné strávení volného času, procvičování myšlení, postřehu a někdy i zábavným způsobem poučení.

Valid HTML 4.0! Valid CSS! Support Plucker jinak.cz - zajímavé projekty zdarma